Kolorowy start

W bieżącym roku szkolnym podstawa programowa jest realizowana za pomocą nowego cyklu „Kolorowy start” dla trzylatków, czterolatków i pięciolatków, wydawnictwa MAC Edukacja, zgodnego z obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego. „Kolorowy start” to nowy, kompleksowo opracowany cykl edukacyjny obejmujący etapy kształcenia od trzylatka do sześciolatka. Bohaterami cyklu są przedszkolaki – Lenka, właścicielka psotnego jamnika Lalusia, jej rudowłosy kolega Mikołaj oraz pozostałe dzieci z grupy, które indywidualnie i wspólnie bawią się i pracują. Wszystkie poziomy cyklu łączą wspólne kręgi tematyczne a formuła cyklu w każdej grupie wiekowej jest podobna.

Koncepcja pakietu jest oparta na aktywności, która w tym przypadku oznacza poszukiwanie niestandardowych rozwiązań, podejmowanie czynności niekonwencjonalnych i ustalenie wewnętrznych motywów działania.

Pakiet Kolorowy start. Trzylatek

Kolorowy start. Trzylatek to pierwsza część cyklu zbieżna tematycznie z poziomem trzylatków i starszych przedszkolaków. Dzieciom rozpoczynającym swoją edukacyjną przygodę w nabywaniu nowych doświadczeń i rozwijaniu umiejętności towarzyszą główni bohaterowie cyklu – trzyletnia Lena i jej psotny jamniczek Laluś. Bohaterowie cyklu rosną wraz z przedszkolakami.

Pakiet składa się z:

 • kolorowej książeczki z ćwiczeniami zachęcającymi do wspólnego działania. Tematyka obejmuje wszystko, co bliskie dzieciom – przedszkole, zabawa oraz rodzina,
 • karty pracy, w których znajdują się ćwiczenia powiązane tematycznie z treściami z książki,
 • wyprawki plastycznej złożonej z 17 prac plastycznych.

Pakiet Kolorowy start. Czterolatek.

Drugi poziom cyklu, powiązany tematycznie z poziomem przeznaczonym dla trzylatków oraz pięcio- i sześciolatków. Bohaterami pakietu jest znana z cyklu dla trzylatków dziewczynka Lena, jej psotny jamniczek Laluś i rudowłosy kolega Mikołaj. Bohaterowie cyklu rosną wraz z dziećmi i na jego drugim poziomie mają cztery lata.

Pakiet składa się z:

 • kolorowej książeczki z ćwiczeniami zachęcającymi do wspólnego działania. Tematyka obejmuje wszystko, co bliskie dzieciom – przedszkole, zabawa oraz rodzina,
 • kart pracy, w których znajdują się ćwiczenia powiązane tematycznie z treściami z książki,
 • wyprawki plastycznej złożonej z 27 prac plastycznych.

Pakiet Kolorowy start. 5 i 6 – latki.

Kolorowy start to nowy, kompleksowo opracowany cykl edukacyjny obejmujący etapy kształcenia od trzylatka do sześciolatka. Bohaterami cyklu są przedszkolaki – Lenka, właścicielka psotnego jamnika Lalusia, jej rudowłosy kolega Mikołaj oraz pozostałe dzieci z grupy, które indywidualnie i wspólnie bawią się i pracują. Wszystkie poziomy cyklu łączą wspólne kręgi tematyczne, a formuła cyklu w każdej grupie wiekowej jest podobna. Koncepcja pakietu oparta jest na aktywności, która w tym przypadku oznacza poszukiwanie niestandardowych rozwiązań, podejmowanie czynności niekonwencjonalnych i ustalanie wewnętrznych motywów działania.

Pakiet składa się z:

 • kolorowej książeczki z ćwiczeniami zachęcającymi do wspólnego działania. Tematyka obejmuje wszystko, co bliskie dzieciom – przedszkole, zabawę oraz rodzinę,
 • kart pracy (1 – 4), w których znajdują się ćwiczenia powiązane tematycznie z treściami w książce,
 • wyprawki plastycznej złożonej z 25 prac plastycznych,
 • diagnozy gotowości szkolnej.

Podstawa programowa

Program miesięczny:

Zajęcia dodatkowe

W roku przedszkolnym 2016/2017 oferujemy płatne zajęcia dodatkowe:

 1. Język angielski - zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez szkołę Helen Doron odbywają się we wtorki w godzinach 14:00 – 15:30  i piątki w godzinach 10:15 – 11:45.
 2. Rytmika - zajęcia z rytmiki odbywają się w poniedziałki w godzinach 10:30 – 11:30.
 3. Judo - zajęcia z judo odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 10:15 – 11:15.
 4. Taniec z elementami baletu – zajęcia z tańca odbywają się w środy w godzinach 10:30 – 11:30.

W roku przedszkolnym 2016/2017 oferujemy dodatkowe bezpłatne projekty edukacyjne:

 1. Przedszkolaki z SGGW poznają ptaki
 2. Kuchcikowo
 3. Klub młodego odkrywcy
 4. Mały artysta
 5. Dziecięca matematyka
 6. Bezpieczny przedszkolak
 7. Kubusiowi przyjaciele natury